تاریخ : 05 اردیبهشت 1403 «جهش تولید با مشارکت مردم»
  • 1402/12/01 - 09:35
  • - تعداد بازدید: 585
  • - تعداد بازدیدکننده: 527
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

رئیس سازمان اداری و استخدامی: تجربه نگاری و مورد کاوی ماموریت مهم مرکز آموزش مدیریت دولتی است.

معاون رئیس جمهور در نشست اساتید و صاحب‌نظران حوزه موردکاوی و فعالان تجربه نگاری گفت: تجربه نگاری و موردکاوی یکی از چهار ماموریت اصلی مرکز آموزش مدیریت دولتی در این دوره است. آقای دکتر لطیفی همچنین از سرمایه‌گذاری برای انتشار تجارب مدیران و الگوسازی از آن، در کشوری مثل آمریکا خبر داد و گفت: برای هر مدیر تیم‌هایی متشکل از تخصص‌های گوناگون با هزینه‌ای قابل توجه کار می کنند و آثاری با زبان عامه مردم منتشر می‌کنند که حتی در کشور ما بسیار پرفروشند. رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه لازم است موردکاوی‌های بومی از تجارب ارزنده مدیران در کشورمان تهیه شود تا بتوان در حوزه آموزش از آن بهره گرفت، گفت: آفرینش‌های هنری و ادبی در حوزه اداری بسیار کم اتفاق افتاده است.

آقای دکتر لطیفی با اشاره به اینکه جلسه امروز یکی از پیش نشست‌های همایش ملی "کاربرد مورد کاوی در آموزش مدیران دولتی"است، تاکید کرد: مرکز آموزش مدیریت دولتی با همکاری دانشگاه می تواند ارتباط بین بخش اداره و حکمرانی و بخش پژوهشی و دانشگاهی را ایجاد کند تا کارهای فاخرتر و قابل استفاده‌تری در نظام اداری داشته باشیم.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی هم در این نشست گفت: یادگیری مبتنی بر موردکاوی (case-based learning)، یکی از برنامه‌های اصلی مرکز آموزش مدیریت دولتی است.

آقای دکتر میری برگزاری همایش ملی" کاربرد مورد کاوی در آموزش مدیران دولتی" را آغاز و بهانه‌­ای بر بازمهندسی و بهسازی آموزش مجموعه مدیران و کارکنان دولت دانست و ابراز امیدواری کرد تا شرایطی ایجاد شود که مرکز بتواند در برنامه های آتی به خصوص این همایش ملی از همفکری و همراهی بیشتر و حضور فعال اساتید و صاحبنظران این حوزه بهره‌مند شود.

در ابتدای نشست آقای دکتر شیخ زاده رئیس دانشگاه بجنورد و نائب رئیس همایش ملی کاربرد موردکاوی در آموزش مدیران دولتی، هم با مروری بر تجربه 100 ساله دانشگاه هاروارد در استفاده گسترده از موردکاوی، گفت: امروزه کتاب­ها، شیوه‌­ها، ابزار ملموسی برگرفته از مطالعات موردکاوی برای توانمندسازی و بهینه­‌سازی آموزش مدیران دولتی وجود دارد.

در این نشست اساتید برجسته رشته مدیریت و صاحبنظران و فعالان حوزه تجربه نگاری و مورد کاوی به بحث و تبادل نظر پرداختند که اهم نکات مطرح شده از این قرار است:

- نقدهایی بر آموزش و توانمندسازی کارکنان دولت

- لزوم ایجاد تغییرات کتب درسی بر اساس مطالعات موردکاوی و با مورد­های واقعی و مدیریتی

- ضرورت، چرایی، اهمیت و جایگاه برگزاری این همایش

- تفاوت­‌های نیازهای نهادهای دولتی با سایر ارگان­ها

- هدف اصلی موردکاوی، توسعه مهارت و حل مسئله است

- میزان اثرگذاری استفاده از موردکاوری در آموزش مدیران ارشد

- مد نظر قرار دادن مطالعات شکست­‌پژوهی در برنامه‌های پیش رو

- قراردادن نتایج مطالعات موردکاوی، در اختیار دانشجویان و پژوهشگران

- فعال‌­سازی تیم‌های تخصصی و آشنا با زبان مدیریتی در حوزه مطالعات موردکاوی

- اهمیت استفاده از نظرات صاحب‌نظران تخصصی و خبره در این حوزه

مرکز آموزش مدیریت دولتی در نظر دارد اولین همایش ملی با عنوان " کاربرد موردکاوی در آموزش مدیران دولتی" را در خرداد ماه 1403 برگزار نماید. این همایش ملی در سه محور ارائه مقالات در خصوص واکاوی مفهوم موردکاوی، ارائه پژوهش‌های موردکاوی و ارائه تجارب مدیران ، در وب‌سایت این همایش به نشانی http://conf.smtc.ac.ir آماده دریافت آثار اساتید، دانشجویان، مدیران و کارشناسان در حوزه نظام‌اداری است.


  • لینک کوتاه : /ZF4

  • گروه خبری : آخرین اخبار,تجربه نگاری
  • کد خبر : 96
کلمات کلیدی
مریم کوشا
خبرنگار

مریم کوشا

تصاویر

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید