تاریخ : 05 اردیبهشت 1403 «جهش تولید با مشارکت مردم»
  • 1402/12/22 - 11:20
  • - تعداد بازدید: 412
  • - تعداد بازدیدکننده: 394
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مرکز آموزش مدیریت دولتی و دانشگاه بجنورد با همکاری دانشگاه شیراز برگزار کرد

هفتمین پیش‌نشست «همایش ملی کاربرد موردکاوی در آموزش مدیران دولتی»

 هفتمین پیش نشست"اولین همایش ملی کاربرد موردکاوی در آموزش مدیران دولتی" با عنوان"موردکاوی: روش آموزش مشارکت‌محور" در روزشنبه مورخ 19 اسفند 1402 توسط دانشگاه بجنورد و مرکز آموزش مدیریت دولتی با همکاری دانشگاه شیراز برگزار گردید. در این نشست که با حضور دکتر محمد شیخ­‌زاده(ئیس دانشگاه بجنورد و نایب رئیس همایش) و حضور جمعی از اساتید و صاحبنظران و دانشجویان برگزار گردید، مسائل  و مباحث مختلفی از جمله آسیب­‌شناسی آموزش رشته مدیریت در ایران، لزوم توسعه آموزش­های مشارکت محور، لزوم تبیین چالش­های آموزشی نظام آموزش کارکنان دولت و همچنین ضعف محتوای آموزش در پرورش مهارت­های تخصصی و کاربردی، عدم ارائه آموزش مبتنی بر کارآفرینی، عدم تناسب محتوای دروس با نیازهای جامعه و بازار کار، عدم کاربردی بودن محتوا و برنامه آموزشی رشته مدیریت، توجه کم به برنامه­‌های کارآموزی در تدریس، فقدان فرصت عملی برای یادگیری و ... مطرح گردید.

در ادامه رئیس دانشگاه بجنورد و نائب رئیس اولین همایش ملی کاربرد موردکاوی در آموزش مدیران دولتی، با مروری بر تجربه 100 ساله دانشگاه هاروارد در استفاده گسترده از موردکاوی، گفت: امروزه کتاب ها، شیوه‌ها، ابزار ملموسی برگرفته از مطالعات موردکاوی برای توانمندسازی و بهینه‌سازی آموزش مدیران دولتی وجود دارد.

ایشان ابراز امیدواری کرد تا شرایطی ایجاد شود که دانشگاه و مرکز بتواند در برنامه های آتی به خصوص این همایش ملی از همفکری و همراهی بیشتر و حضور فعال اساتید و صاحبنظران این حوزه بهره‌مند شود.

لازم به ذکر است نشست مورد اشاره، پیش‌­زمینه­‌ای با هدف توسعه استفاده از روش­های نوین آموزشی، تعمیق آشنایی کاربران حوزه موردکاوی بویژه با تأکید بر مدیران دولتی جهت توسعه استفاده و کاربرد آن در توانمندسازی کارکنان و مدیران دولتی و بهبود عملکرد دستگاه­‌های اجرایی کشور با استفاده از تجربیات مدیریتی، کارکردی و ایده­های کاربردی می­باشد.


  • لینک کوتاه : /ZU4

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 109
کلمات کلیدی
مریم کوشا
خبرنگار

مریم کوشا

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید